Belka
Czwartek, 15 Maja 2025   imieniny: Zofia, Jan, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Nauczyciel języka polskiego

Data dodania: 2013-10-17
Miejsce pracy: Jeżyczki, Stawka minimalna: 1600.00 PLNZakres obowiązków: - więcej »
 
 

Dzień Papieski 2013

Data dodania: 2013-10-16
Dzień Papieski obchodzony jest w każdą niedzielę poprzedzającą 16 października, czyli rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. W tym roku pod hasłem: "Jan Paweł II - Papież Dialogu" zorganizowano happeningi, koncerty i nabożeństwa. Społeczność Sławna spotkała się z tej okazji w SDK. Dzieci i młodzież artystycznymi występami wspominali słowa i czyny Papieża Polaka, czcili pamięć, wprowadzali w zadumę i refleksję. Wszystko to nam bardzo potrzebne. Biskup Wojciech Polak powiedział, że "trzeba wychodzić z ciasnych horyzontów ludzkich uprzedzeń i podejmować dialog z drugim człowiekiem, niezależnie od jego pochodzenia i przekonań". Biskup podkreślił też, że Dzień Papieski nie jest tylko po to, aby z sentymentem wspominać Jana Pawła II, ale aby zastanowić się nad tym, co mówił. Taki był cel też sławieńskich małych i dużych artystów. Naszą szkołę reprezentował zespół: Sandra Dwojak, Wiesia Chachlowska, Patrycja Gniewczyńska, Aleksandra Krawczyk, Angela Mejer, Anita Zep, Daria Korowajczyk, Konrad Lekan, Andrzej Wygaś, Łukasz Suchanowski, Eryk Fedyniak. I podsumowując, tak by się chciało, żeby z artystycznego spotkania zostało nam coś więcej niż wzruszenie, żeby tak rzeczywiście udało się "wyjść z ciasnych horyzontów ludzkich uprzedzeń", a słowo szacunek, odmieniane w programach artystycznych wielokrotnie, stało się naszym udziałem, szczególnie w małomiasteczkowej rzeczywistości. I chcę wierzyć, że do tego niepotrzebny jest cud.Niżej dwa teksty z programu licealistów. Przeczytajcie.Kiedy przyszli... Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem. Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą. Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą. Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem. Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było. Martin Niemöller, 1892-1984 (niemiecki pastor luterański; wiersz napisany w obozie w Dachau w 1942 r.)Tak, jak możesz Jeśli nie możesz ukształtować swego życia tak, jak chcesz, przynajmniej o to się staraj tak, jak możesz: aby go nie upodlić w ciągłym ze światem obcowaniu w bieganiu i gadaniu. Upodliłbyś je, wlokąc to w prawo, to w lewo, obnosząc je dokoła, zanurzając w te spotkania towarzyskie, te bankiety w tę głupotę codzienną, ażby się stało obcym dla ciebie brzemieniem. Konstandinos Kawafis (nowożytny poeta grecki) więcej »
 
 

Konkurs dla krasomówców

Data dodania: 2013-10-16
11 października 2013 r. w Zespole Szkół w Sławnie odbył się finał I etapu ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny pod honorowym patronatem prof. Jana Miodka. Idea konkursu to promocja kultury słowa pisanego i mówionego, a także wyłonienie utalentowanych uczniów, którzy znakomicie piszą i interesująco opowiadają oraz wspieranie ich rozwoju. Część pisemna - polegała na rozwiązaniu testowych zadań zamkniętych i otwartych. Część ustna odbyła się publicznie. Uczestnicy konkursu wypowiadali się przed publicznością na wylosowany temat. Czas na samodzielne przygotowanie wypowiedzi - 45 minut. W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów LO. Zadania testowe nie były łatwe, a i publiczne wystąpienie przed rówieśnikami oraz konieczność zainteresowania słuchaczy wygłaszanym tekstem (interpretacją wiersza) do łatwych nie należało. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, poradzili sobie znakomicie. Najlepszy okazał się Eryk Fedyniak, drugie miejsce ex aequo zajęli Piotr Dwulit i Łukasz Suchanowski, trzecie miejsce - Paula Dąbrowska. W konkursie brali udział także: Konrad Lekan, Emilia Stanisławska i Klaudia Strzelecka. więcej »
 
 

Dzień Edukacji Narodowej

Data dodania: 2013-10-16
Nie ma Dnia Nauczyciela. Jest święto wszystkich pracowników szkoły - Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu cała społeczność naszej szkoły spotkała się w auli LO na akademii zorganizowanej przez Szkolny Samorząd Uczniowski. Były życzenia, kwiaty i dowcipny quiz. Świętowaliśmy w znakomitej atmosferze i dobrym towarzystwie. więcej »
 
 

Robotnik budowlany

Data dodania: 2013-10-16
Miejsce pracy: Sławno, Stawka minimalna: 2000.00 PLNZakres obowiązków: -prace budowlane więcej »
 
 

pracownik myjni

Data dodania: 2013-10-16
Miejsce pracy: Sławno, Stawka minimalna: 1600.00 PLN więcej »
 
 

Zamkowe Spotkania z Historią

Data dodania: 2013-10-15
więcej »
 
 

Stary Kraków na Kaszubach

Data dodania: 2013-10-15
więcej »
 
 
 


Strona: 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 z 874
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sławieński

Powiat sławieński - powiat w województwie zachodniopomorskim w północno-zachodniej części Polski z siedzibą w mieście Sławno. W jego skład wchodzą gminy: Darłowo (gmina miejska), Sławno (gmina miejska), Sławno (gmina wiejska), Darłowo (gmina wiejska), Postomino, Malechowo.

Powiat oferuje turystom obszary o wysokich walorach Przyrodniczych, a na nich cenne okazy roślin. Nie gorzej jest z bogactwem fauny tutejszych lasów. Jeziora oraz rzeki – Wieprz i Grabowa pozwalają na aktywny wypoczynek nad wodą. Żeglowanie? Windsurfing? A może spływ kajakiem? Możliwości jest wiele. Na ziemiach powiatu zachowało się także wiele zabytkowych budowli. Na uwagę zasługują tu gotyckie kościoły.

Do powiatu prowadzą drogi krajowe nr 6 i 37, a także wojewódzkie: 203, 205, 208, 209.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola