Belka
Środa, 14 Maja 2025   imieniny: Maciej, Bonifacy, Dobiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
 

Konkurs Ojczyzny Polszczyzny

Data dodania: 2013-09-29
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie Ojczyzny Polszczyzny, aby promować kulturę słowa pisanego i mówionego. Ideą Konkursu jest nie tylko wyłonienie utalentowanych uczniów, którzy znakomicie piszą i interesująco opowiadają, ale również wspieranie ich rozwoju. Konkurs ma kilka etapów. W pierwszym, szkolnym etapie, uczniowie piszą test, a następnie wygłaszają przed publicznością opowiadania na wylosowany temat. W etapie rejonowym uczestniczą zwycięzcy szkolnych eliminacji. Tę część Konkursu określono mianem Małego Finału. Jego scenariusz jest podobny: uczniowie wykonują pisemne zadania zamknięte i otwarte, po czym wygłaszają przed publicznością swoje opowiadanie. Zwycięzcy Małego Finału zostają następnie zaproszeni do trzeciego etapu Konkursu - Ogólnopolskiego Finału, który odbywa się we Wrocławiu, w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich. Głównym jurorem finałowej części jest prof. Jan Miodek, który na uroczystej gali wygłasza wykład i wręcza uczestnikom i ich opiekunom nagrody. Szczegóły Konkursu Ojczyzny Polszczyzny znajdziecie tutaj i u nauczycieli języka polskiego. Głównym partnerem Konkursu i jego sponsorem jest Wydawnictwo "Nowa Era". Coroczny wysiłek merytoryczny i organizacyjny Stowarzyszenia Ojczyzny Polszczyzny wspierają ponadto liczne instytucje: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, KGHM Polska Miedź S.A. Patronami medialnymi są: "Polonistyka", "Polski w Praktyce", "Gazeta Szkolna", Edupress, Program Drugi Polskiego Radia, Radio Rodzina, TVP3 Wrocław. więcej »
 
 

Lekcja w galerii

Data dodania: 2013-09-29
O sztuce należy mówić, oglądać, doświadczać, a także samodzielnie tworzyć. Stąd też nasza (klasy 1a na lekcji wok-u) obecność w galerii SDK, kilka dni po wernisażu wystawy "MY", zorganizowanej przez Europejską Nieformalną Grupę Artystyczną "ZA" oraz Sławieński Dom Kultury. 53 prace. Obrazy olejne, pastele i rysunki. Tematyka rodem z naszej małej ojczyzny, ale nie tylko. Kwasowo (gdzie grupa regularnie odbywa plenery), morze, kwiaty, okoliczny pejzaż i jeszcze trochę abstrakcji. Wiele dzieł, które zatrzymują i zadziwiają - np. seria z odrealnionej plaży. Inne zachwycają wyobraźnią i rzemiosłem artysty - np. prace lidera grupy, mieszkańca Kwasowa, p. Janusza B. Rapkiewicza. Polecamy! więcej »
 
 

kierowca samochodu ciężarowego

Data dodania: 2013-09-27
Miejsce pracy: Darłowo, Stawka minimalna: 2600.00 PLNZakres obowiązków: wg stanowiska więcej »
 
 

Elektryk samochodów osobowych

Data dodania: 2013-09-27
Miejsce pracy: Sławno, Stawka minimalna: 2000.00 PLN więcej »
 
 

Mechanik - operator maszyn rolniczych

Data dodania: 2013-09-27
Miejsce pracy: Domasławice, Stawka minimalna: 1600.00 PLNZakres obowiązków: mechanika- naprawa maszyn rolniczych więcej »
 
 
 
 

Razem dbamy o bezpieczeństwo

Data dodania: 2013-09-26
więcej »
 
 

Instalator - hydraulik

Data dodania: 2013-09-26
Miejsce pracy: Sławno, Stawka minimalna: 1600.00 PLN więcej »
 
 

Dekarze - blacharz

Data dodania: 2013-09-26
Miejsce pracy: Sławno, Stawka minimalna: 1600.00 PLN więcej »
 


Strona: 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 z 874
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sławieński

Powiat sławieński - powiat w województwie zachodniopomorskim w północno-zachodniej części Polski z siedzibą w mieście Sławno. W jego skład wchodzą gminy: Darłowo (gmina miejska), Sławno (gmina miejska), Sławno (gmina wiejska), Darłowo (gmina wiejska), Postomino, Malechowo.

Powiat oferuje turystom obszary o wysokich walorach Przyrodniczych, a na nich cenne okazy roślin. Nie gorzej jest z bogactwem fauny tutejszych lasów. Jeziora oraz rzeki – Wieprz i Grabowa pozwalają na aktywny wypoczynek nad wodą. Żeglowanie? Windsurfing? A może spływ kajakiem? Możliwości jest wiele. Na ziemiach powiatu zachowało się także wiele zabytkowych budowli. Na uwagę zasługują tu gotyckie kościoły.

Do powiatu prowadzą drogi krajowe nr 6 i 37, a także wojewódzkie: 203, 205, 208, 209.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola