Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XVIII Dzień Papieski

Data publikacji: 2018-10-15, Data modyfikacji: 2018-10-18
A A AWydrukDrukuj  
 
14 października w Sławieńskim Domu Kultury odbyły się obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa - zaczerpniętym od tytułu dramatu Karola Wojtyły, czyli z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Uroczystość skupiła się wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II ( 60.Rocznicy Sakry Biskupiej oraz 40. Rocznicy Wyboru na Papieża) i 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wśród wielu dzieci i młodzieży występujących w tym dniu na scenie SDK naszą szkołę z programem artystycznym reprezentowali: Justyna Stangryciuk z kl.2a, Aleksandra Skotarczak i Klaudia Musiał z kl.1a oraz Hanna Musiał i Filip Grzebień z kl.3G. Opiekę nad programem i recytatorami sprawowała Irena Rogowska. Wszystkim występującym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wytworzenie szczególnego, ojcowsko - patriotycznego, klimatu. Irena Rogowska, Zdjęcie: Tomasz Turczyn, slawno.naszemiasto.pl

Pełna treść wiadomości na: liceumslawno.com/liceumslawno.com/news.php?id=3020
liceumslawno.com, Źródło artykułu: liceumslawno.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sławieński

Powiat sławieński - powiat w województwie zachodniopomorskim w północno-zachodniej części Polski z siedzibą w mieście Sławno. W jego skład wchodzą gminy: Darłowo (gmina miejska), Sławno (gmina miejska), Sławno (gmina wiejska), Darłowo (gmina wiejska), Postomino, Malechowo.

Powiat oferuje turystom obszary o wysokich walorach Przyrodniczych, a na nich cenne okazy roślin. Nie gorzej jest z bogactwem fauny tutejszych lasów. Jeziora oraz rzeki – Wieprz i Grabowa pozwalają na aktywny wypoczynek nad wodą. Żeglowanie? Windsurfing? A może spływ kajakiem? Możliwości jest wiele. Na ziemiach powiatu zachowało się także wiele zabytkowych budowli. Na uwagę zasługują tu gotyckie kościoły.

Do powiatu prowadzą drogi krajowe nr 6 i 37, a także wojewódzkie: 203, 205, 208, 209.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola