Belka
Poniedziałek, 6 Kwietnia 2020   imieniny: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Od wyborów 4 czerwca 1989 r. do Archiwów Przełomu 1989-1991"

Data publikacji: 2019-06-17, Data modyfikacji: 2019-06-19
A A AWydrukDrukuj  
 
13 czerwca 2019 r. uczestniczyliśmy w sesji popularnonaukowej "Od wyborów 4 czerwca 1989 r. do Archiwów Przełomu 1989-1991", która odbyła się w siedzibie koszalińskiej delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podczas panelu historycznego swoje referaty wygłosili pracownicy Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Szczecinie. Wszystkie bardzo interesujące. Dr Michał Siedziako omówił kulisy kampanii wyborczej 1989 r. Z mitami na temat wyborów `89 zmierzył się dr Sebastian Ligarski, zwracając szczególną uwagę na charakterystykę środowisk spoza tzw. obozu Lecha Wałęsy. Portret Polski i Polaków wyłaniający się z raportów Stasi przedstawił prof. Tytus Jaskułowski. Zyskaliśmy wiedzę na temat najnowszej historii Polski, ale najważniejszym (szczególnie wzruszającym) było spotkanie z Jerzym Madejem (patrz zdjęcie), legendą koszalińskiej Solidarności, profesorem Politechniki Koszalińskiej, senatorem I, II, III kadencji, świadkiem opisywanych wydarzeń, architektem prac Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego, które zakończyły się w kwietniu 1997 r. uchwaleniem Konstytucji RP.Organizatorzy konferencji: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, Archiwum Państwowe w Koszalinie, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki Delegatura w Koszalinie oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie Oddział w Koszalinie. Dziękujemy za zaproszenie!

Pełna treść wiadomości na: liceumslawno.com/liceumslawno.com/news.php?id=3173
liceumslawno.com, Źródło artykułu: liceumslawno.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sławieński

Powiat sławieński - powiat w województwie zachodniopomorskim w północno-zachodniej części Polski z siedzibą w mieście Sławno. W jego skład wchodzą gminy: Darłowo (gmina miejska), Sławno (gmina miejska), Sławno (gmina wiejska), Darłowo (gmina wiejska), Postomino, Malechowo.

Powiat oferuje turystom obszary o wysokich walorach Przyrodniczych, a na nich cenne okazy roślin. Nie gorzej jest z bogactwem fauny tutejszych lasów. Jeziora oraz rzeki – Wieprz i Grabowa pozwalają na aktywny wypoczynek nad wodą. Żeglowanie? Windsurfing? A może spływ kajakiem? Możliwości jest wiele. Na ziemiach powiatu zachowało się także wiele zabytkowych budowli. Na uwagę zasługują tu gotyckie kościoły.

Do powiatu prowadzą drogi krajowe nr 6 i 37, a także wojewódzkie: 203, 205, 208, 209.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola