Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Narodowe Święto Niepodległości w Sławnie

Data publikacji: 2018-11-12, Data modyfikacji: 2018-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 
11 listopada 2018 r. Mszą Świętą w kościele WNMP rozpoczęły się miejsko-powiatowe uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Następnie mieszkańcy Sławna i Powiatu Sławieńskiego przemaszerowali ulicami miasta na cmentarz komunalny. Pod Pomnikiem Poległych Żołnierzy i Krzyżem Katyńskim złożono kwiaty, odbył się także Apel Poległych. Byliśmy tam. W tym samym dniu o godz. 12:00 rozpoczęła się w Ratuszu Akademia Niepodległościowa, podczas której prelekcję wygłosił Mirosław Kopowski, nauczyciel historii I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie, przedstawiając drogę Polski do Niepodległości oraz najważniejszych ojców polskiej niepodległości. Panu profesorowi serdecznie gratulujemy, jesteśmy dumni, że reprezentował społeczność naszej szkoły! Podczas akademii burmistrz miasta, Krzysztof Frankenstein, ogłosił wyniki konkursu plastycznego pt. "Czym jest dla Ciebie Niepodległość?", którego organizatorem był Urząd Miejski w Sławnie. Wyróżnienie w kategorii "uczniowie gimnazjum oraz szkół ponadpodstawowych" otrzymał m. in. nasz Krystian Bartosik z kl. 3g. Konkursową pracę przygotował pod opieką Elżbiet Gaik, nauczycielki zajęć artystycznych. Pani Profesor i Krystianowi potężnie gratulujemy! (Źródło: Rafał Szymczewski, Zdjęcia: Aleksandra Kozyra, Rafał Szymczewski)

Pełna treść wiadomości na: liceumslawno.com/liceumslawno.com/news.php?id=3044
liceumslawno.com, Źródło artykułu: liceumslawno.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sławieński

Powiat sławieński - powiat w województwie zachodniopomorskim w północno-zachodniej części Polski z siedzibą w mieście Sławno. W jego skład wchodzą gminy: Darłowo (gmina miejska), Sławno (gmina miejska), Sławno (gmina wiejska), Darłowo (gmina wiejska), Postomino, Malechowo.

Powiat oferuje turystom obszary o wysokich walorach Przyrodniczych, a na nich cenne okazy roślin. Nie gorzej jest z bogactwem fauny tutejszych lasów. Jeziora oraz rzeki – Wieprz i Grabowa pozwalają na aktywny wypoczynek nad wodą. Żeglowanie? Windsurfing? A może spływ kajakiem? Możliwości jest wiele. Na ziemiach powiatu zachowało się także wiele zabytkowych budowli. Na uwagę zasługują tu gotyckie kościoły.

Do powiatu prowadzą drogi krajowe nr 6 i 37, a także wojewódzkie: 203, 205, 208, 209.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola